konspekt-Nauka dwutaktu PDF

Title konspekt-Nauka dwutaktu
Course Wychowanie Fizyczne
Institution Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Pages 4
File Size 147 KB
File Type PDF
Total Downloads 96
Total Views 119

Summary

konspekt-Nauka dwutaktu...


Description

Plan metodyczny lekcji wychowania fizycznego w ujęciu czynnościowym

Klasa: VI Ilość ćwiczących: 20 Czas trwania: 45 minut Miejsc zajęć: sala gimnastyczna Dział programu: koszykówka Zadanie główne: Nauka dwutaktu Zadania dodatkowe: Doskonalimy koordynację ruchową Motywacje: Zmotywuję uczniów do poprawiania techniki gry w piłkę koszykową CELE OPERACYJNE: Umiejętności:  Uczeń potrafi wykonać kroki dwutaktu bez piłki  Uczeń potrafi wykonać prawidłowy rzut do kosza  Uczeń umie poruszać się po boisku Motoryczność:  Uczeń rozwija szybkość  Uczeń wzmacnia siłę mm obręczy barkowej  Uczeń wzmacnia siłę mm nóg Wiedza:  Uczeń zna zasady gry w koszykówkę  Uczeń wie jak wykonać dwutakt Wychowanie:  Uczeń pomaga słabszym kolegom  Uczeń rozumie jakie korzyści wynikają z pracy zespołowej Metody realizacji zadań: -pogadanka -naśladowcza ścisła -zabawowa klasyczna Formy Organizacyjne: a)prowadzenia zajęć -forma frontalna -zajęć w zespołach b)podziału uczniów -dwuszereg Przybory i przyrządy: piłki, paliki, szarfy

TOK LEKCJI

Część wstępna

CZYNNOŚCI UCZNIA DOCELOWE U nabiera motywacji do ćwiczeń na zajęciach

U pobudza organizm do aktywności

Część główna A

- uczeń przygotowuje organizm do wysiłku (kształtuje koordynację, doskonali panowanie nad piłką oraz chwyty i podania)

CZYNNOŚCI METODY NAUCZYCIELA REALZACJI ZADAŃ

ZADANIA U wita się z N ustawia się N wita się z na zbiórce i poznaje temat uczniami, ustawia U na zajęć zbiórce, sprawdza przygotowanie - berek z piłką (jeden U do zajęć, uczeń – berek posiada przedstawia piłkę i kozłuje ją jedną temat zajęć ręką, drugą ręką musi złapać innego ucznia, a złapany staje się berkiem N objaśnia i i bierze piłkę od prowadzi poprzednika) zabawę - pokazuje jak - uczeń w truchcie po wykonać okręgu wykonuje: ćwiczenie i krążenia RR oburącz i objaśnia je naprzemianstronnie w przód i tył; wymachy RR słownie oraz w górę i na boki; krążenia koryguje błędy w stawach: - rozdaje piłki nadgarstkowych, łokciowych i barkowych; skip: C, A i D; bieg odstawno-dostawny oraz przeplatankę na obie strony; co trzeci krok wyskok w górę i klaśnięcie nad głową - uczniowie ustawieni w parach naprzeciwko siebie (piłka na parę) wykonują: skręty tułowia z podawaniem piłki bokiem; skłony tułowia z podawaniem piłki między nogami i nad głową; w większej odległości wykonują: podania oburącz, podania jednorącz, podania po

-pogadanka

-zabawowa klasyczna

- metoda naśladowcza ścisła

koźle Część główna B

- uczeń poznaje podstawy dwutaktu – kroki, rytm (kształtuje koordynację, poprawi skoczność i zwinność) - uczeń uczy się poprawnego wykonywania dwutaktu (kształtuje koordynację, poprawi szybkość, skoczność i zwinność)

- uczeń w marszu po okręgu wykonuje dwutakt bez piłki czyli 3 kroki (LP-L) i wyskok z imitacją rzutu, następnie to samo ćwiczenie w truchcie - uczniowie ustawieni w rzędzie przed koszem wykonują dwutakt w marszu, z piłką jednak bez kozłowania, kończą rzutem - uczeń wykonuje dwutakt w biegu, z piłką w rękach, bez kozłowania, kończy rzutem - uczeń wykonuje dwutakt z kozłowaniem piłki, kończąc rzutem, wyraźnie zaznacza moment przeskoku z lewej nogi na prawą

- pokazuje jak wykonać ćwiczenie i objaśnia je oraz koryguje błędy, czuwa nad bezpieczeństwe m

- metoda naśladowcza ścisła

- pomaga, podaje piłkę do ucznia - kontroluje przebieg gry i czuwa nad jej bezpieczeństwe m, sędziuje

- uczeń wykonuje dwutakt po podaniu, bez kozła, kończąc rzutem - uczeń uczy się pracy w zespole (poprawia umiejętność panowania nad piłką, umiejętność podań i rzutów oraz polepsza technikę gry) Część końcowa

- uspokaja organizm po wysiłku

- gra szkolna (mecz z pięcioosobowymi drużynami oraz zmianami w składach co 1-2 minuty)

- trafienie do kosza – rzuty osobiste (dwie drużyny, każdy uczeń

- metoda zabawowa klasyczna, forma zajęć w zespołach

- metoda - ustawia uczniów, czuwa zabawowa nad przebiegiem klasyczna,

- zbiórka, pożegnanie

wykonuje jeden rzut do kosza, wygrywa drużyna z większą ilością trafień)

zabawy

forma zajęć w zespołach

- uczniowie ustawieni w dwuszeregu słuchają nauczyciela

- ustawia uczniów, podsumowuje zajęcia, żegna się z nimi

- dwuszereg, pogadanka...


Similar Free PDFs