Total Views 130

Summary

Tekst własny - ćwiczenie form dziennikarskich...

Description

US OPEN: BEZ NIESPODZIANKI, LINETTE ODPADA Nie było niespodzianki w meczu Magdy Linette z liderką rankingu WTA Karoliną Pliskovą. Czeszka wygrała 6:2, 6:1 i melduje się w 2. rundzie US Open. Mecz Linette z Pliskovą został rozegrany na największej tenisowej arenie świata - Arthur Ashe Stadium, który może pomieścić około 23 tysięcy widzów. Polka do tej pory zagrała z Pliskovą pięciokrotnie, ale bilans spotkań wynosił 1:4 na niekorzyść Linette. Mimo tego, że wynik wskazuje inaczej Czeszka nie miała łatwego zadania. Liderka rankingu lepiej weszła w mecz - przełamała Linette w gemie otwarcia, a potem poprawiła własnym serwisem. Za chwilę jednak Magda odrobiła straty i było 2:2. Niestety w dalszej części premierowej odsłony Polka nie zdołała wygrać już żadnego gema. Mimo tego, że miała swoje okazje Pliskova wygrywała najważniejsze piłki i zwyciężyła w pierwszym secie 6:2. Drugi set był w zasadzie bardzo podobny do poprzedniego. Polka miała swoje szanse, ale nie umiała ich wykorzystać. Pliskova umiała wykorzystać swoje szanse i zdobywać kluczowe punkty. Widać to było w pomeczowej statystyce. Linette wykorzystała zaledwie jedną z 10 szans na przełamanie serwisu rywalki. Po godzinie i 18 minutach było po meczu, a Czeszka wygrała 6:2, 6:1. Tym samym w turnieju głównym w rywalizacji singlistek pozostała tylko Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka zagra z Chorwatką Petrą Martić, ale nie wiadomo czy ich spotkanie dojdzie do skutku według planu gier. Nad Nowym Jorkiem pojawiły się deszczowe chmury, które spowodowały, że mecze zostały wstrzymane z wyjątkiem głównej areny turnieju....