Total Views 138

Summary

Tekst własny - ćwiczenie form dziennikarskich...

Description

US OPEN: RADWAŃSKA AWANSUJE, DRABINKA SIĘ OTWIERA Agnieszka Radwańska awansowała do 3. rundy wielkoszlemowego US Open. Polka pokonała reprezentantkę Kazachstanu Juliję Putincewą 7:5, 6:2. Obie panie mierzyły się ze sobą dotychczas dwukrotnie. Ostatnie spotkanie miało miejsce w 2014 roku podczas Australian Open. Wtedy, w 1. rundzie Kazaszka postraszyła Radwańską ulegając dopiero w trzech setach. Początek meczu był podobny do pierwszego starcia Agnieszki na nowojorskich kortach z Chorwatką Petrą Martić, z którą grała rundę wcześniej. Putincewa od razu przełamała serwis Polki, potem podwyższyła prowadzenie na 2:0. Radwańska jednak za chwilę odrobiła straty, ale w kolejnym gemie serwisowym znów dała się przełamać na 2:3. Znowu zachowała jednak zimną krew, odrobiła stratę i wyszła na prowadzenie 4:3. Status quo utrzymywał się do stanu 5:5, jednak w końcówce seta to Polka zagrała zdecydowanie lepiej. Najpierw wyszła na 6:5, a potem przełamała niżej notowaną rywalkę i wygrała pierwszą partię. Drugi set był o wiele łatwiejszy. Polka szybko odskoczyła na 3:1. Putincewa poprosiła o przerwę medyczną, ale wydawało się, że nic jej to nie pomogło. Radwańska za chwile podwyższyła prowadzenie na 4:1. Kolejna przerwa medyczna dla Kazaszki pozwoliła jej po powrocie na kort wygrać jeszcze jednego gema, ale to Radwańska zmierzała po zwycięstwo. Mecz zakończyła wynikiem 7:5, 6:2 już przy pierwszej okazji. Pojedynek trwał godzinę i 44 minuty, a Polka miała świetne statystyki zanotowała 28 uderzeń kończących przy zaledwie 16 niewymuszonych błędach. Kolejną rywalką Radwańskiej będzie faworytka gospodarzy Amerykanka Coco Vandeweghe. Obie zawodniczki mierzyły się ze sobą już sześć razy. Radwańska wygrała pięć spotkań, w tym ostatnie podczas tegorocznego Rogers Cup w Toronto 6:3, 6:2. W kontekście występu Radwańskiej interesujących jest także kilka innych wyników z tej samej części drabinki turniejowej. Swój mecz przegrała zarówno Rosjanka Svietłana Kuznetsova, która uległa Japonce Kurumi Narze 3:6, 6:3, 3:6 jak i Australijka Daria Gavrilova, która nie sprostała Amerykance Shelby Rogers przegrywając 6:7(6), 6:4, 6:7(5). Tym samym Polka ma realne szanse osiągnąć lepszy wynik niż 4. runda, której na US Open nigdy jeszcze nie przebrnęła....