WET SS 01 Histologia i embriologia PDF

Title WET SS 01 Histologia i embriologia
Course Histologia i embriologia
Institution Szkola Glówna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Pages 3
File Size 224.9 KB
File Type PDF
Total Downloads 23
Total Views 138

Summary

Download WET SS 01 Histologia i embriologia PDF


Description

Nazwa zajęć:

Histologia i embriologia

Tłumaczenie nazwy na j. angielski:

Histology and Embryology

Zajęcia dla kierunku studiów:

weterynaria

ECTS

Język wykładowy: polski Forma x stacjonarne studiów:  niestacjonarne

5,0

Poziom studiów:

Status zajęć: x podstawowe x obowiązkowe Numer semestru: I x semestr zimowy  kierunkowe  do wyboru  semestr letni Rok akademicki, od którego obowiązuje opis Numer WET-W-JMSS2019/2020 (rocznik): katalogowy: 01Z/02L-P6_19

Koordynator zajęć:

dr hab. Anna Maria Duszewska, prof. nadzw. SGGW

Prowadzący zajęcia:

Anna M. Duszewska, Justyna Sokołowska, Daria Kłosińska, Maciej Szmidt, Kaja Urbańska, Paweł Gręda

Jednostka realizująca:

Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Nauk Morfologicznych

Jednostka zlecająca:

Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Założenia, cele i opis zajęć:

Głównymi celami realizacji przedmiotu jest zapoznanie Studenta z budową histologiczną tkanek i narządów oraz ich zróżnicowaniem. Opanowaniem przez Student umiejętności mikroskopowej analizy tkanek i narządów. Zrozumienie zależności między budową tkanek i narządów a ich rolą w organizmie, co stanowić ma podstawę dla przyszłego zrozumienia przez Studenta procesów patologicznych.

Formy dydaktyczne, liczba godzin:

a) b) c)

Wykłady Ćwiczenia Konsultacje

liczba godzin 15 liczba godzin 15

Metody dydaktyczne:

Monograficzne wykłady, analiza obrazu mikroskopowego struktur komórkowych i tkankowych w narządach zwierzęcych. Praca własna studenta dokumentowana rycinami wykonanymi spod mikroskopu. Dyskusje i konsultacje.

Wymagania formalne i założenia wstępne:

Zaliczenie przedmiotu Biologia komórki.

Efekty uczenia się**:

Wiedza: Student: - zna i opisuje prawidłowe struktury organizmu zwierzęcego: komórek, Umiejętności: tkanek, narządów i układów Student: Kompetencje: - zna budowę, opisuje i wyjaśnia funkcje - stosuje aparaturę diagnostyczną, Student: poszczególnych układów organizmu w tym radiograficzną, - wykazuje tolerancję dla postaw zwierzęcego (oddechowego, ultrasonograficzną i inną, zgodnie z i zachowań wynikających z pokarmowego, krążenia, wydalniczego, jej przeznaczeniem i zasadami odmiennych uwarunkowań nerwowego, ruchu, rozrodczego, bezpieczeństwa dla zwierząt i ludzi społecznych i kulturowych hormonalnego, immunologicznego oraz - posiada zdolność - wykorzystuje systemy skóry) informatyczne do efektywnej rozwiązywania konfliktów i - opisuje i interpretuje rozwój narządów elastyczność w reakcjach na komunikacji, zbierania, i całego organizmu w relacji do przetwarzania, przekazywania i zmiany społeczne organizmu dorosłego - posiada nawyk ustawicznego analizy informacji - posługuje się polską i łacińską - potrafi komunikować się w języku pogłębiania wiedzy i nomenklaturą medyczną obcym nowożytnym oraz korzystać doskonalenia umiejętności - posługuje się językiem obcym z obcojęzycznych materiałów nowożytnym w stopniu umożliwiającym źródłowych komunikację ze specjalistami w obszarze nauk weterynaryjnych i pokrewnych oraz korzysta z obcojęzycznych materiałów źródłowych W czasie każdych zajęć praktycznych przeprowadzany jest pisemny sprawdzian stopnia przygotowania teoretycznego do tematyki danych zajęć.

Sposób weryfikacji efektów uczenia się:

Na zakończenie semestru przeprowadzone zostanie kolokwium oceniające stopień opanowania wiedzy oraz zaliczenie praktyczne sprawdzające umiejętności analizy mikroskopowej. Efekty pracy na ćwiczeniach są dokumentowane w formie imiennych kart obecności. Wyniki egzaminu

Forma dokumentacji osiągniętych efektów uczenia się ***:

sprawdzającego stopień opanowania przerobionych zagadnień są zarchiwizowane w formie imiennych kart ocen oraz wpisu do eHMS. Zestawy pytań jak i odpowiedzi studentów są przechowywane w Zakładzie Histologii i Embriologii.

Ćwiczenia obejmują 8 krótkich testów, złożonych z 5 pytań. Za każde pytanie Student może uzyskać od 0-1 pkt.. Zalicza 3 pkt. Nieusprawiedliwiona nieobecność skutkuje uzyskaniem 0 punktów z testu. Dopuszczalne są tylko 2 nieobecności. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest zaliczenie min. 5 testów oraz testu praktycznego. Warunkiem semestralnego zaliczenia przedmiotu jest zaliczenie końcowego testu. Ocena pozytywna z końcowego testu jest równoznaczna z uzyskiwana minimum 75% punktów z części teoretycznej . Waga ocen:

Elementy i wagi mające wpływ na ocenę końcową ****:

0 < 75 % maksymalnej liczby punktów – niedostateczny ≥75 < 80 % maksymalnej liczby punktów – dostateczny ≥80 < 85 % maksymalnej liczby punktów – dostateczny plus ≥85 < 90 % maksymalnej liczby punktów – dobry ≥90 < 95 % maksymalnej liczby punktów – dobry plus ≥95...


Similar Free PDFs