Title | Tafeltennis oefeningen en spelvormen/ wedstrijdvormen 3C |
---|---|
Course | Lichamelijke Opvoeding |
Institution | Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen |
Pages | 8 |
File Size | 396.2 KB |
File Type | |
Total Downloads | 29 |
Total Views | 143 |
opstelling met 5 pingpong tafels, forehand, backhand, opslag...
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Departement Onderwijs & Training
LESVOORBEREIDING
SO
Secundair onderwijs
Student: Van Gils Tibeau
Opleidingsvak:
Stageplek (naam+gemeente): Atheneum Brasshaat
Mentor: Janssens Tine
Datum
Vak: LO
Startuur
Stage:
Lesblok:
lesuur/uren van
: Lesonderwerp: …Tafeltennis………………………….……………………………………………………….……………...
Beginsituatie
Jaar: 3 Klas: 3C Aantal lln. :21
Voorkennis en voorervaring (concreet en relevant voor dit lesblok) De lln hebben al eens aan tafeltennis gespeeld maar dit is de eerste les. Leerlinggegevens, belangstelling/motivatie en klasgroepgegevens, concreet en relevant voor dit lesblok en waar je ook rekening mee houdt 2 jongens, 19 meisjes Situationele omstandigheden concreet en relevant voor dit lesblok en waar je ook rekening mee houdt
Lln zijn ziek, quarantaine Eigen leerpunt in de kijker
Leerpunt gekozen uit zelfevaluatie – feedback leerlingen – feedback mentor – feedback lector Naam student: Van Gils Tibeau
p. 1 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Eindtermen/Leerplandoelen Ook de transversale doelen hier opnemen.
annummer of eindtermcluster
2021/001
ET of LPD
nummer LPD/ET
LPD/ET (tekst letterlijk overnemen)
ET 1.10 De leerlingen voeren, conform de bewegingsnorm en rekening houdend met hun evolutie op het vlak van fysieke capaciteiten, op een veilige wijze bewegingen en fysieke activiteiten uit in verschillende omgevingen met nadruk op plezier in beweging en sport.
2021/001
ET 1.11 De leerlingen passen principes en strategien toe bij een brede waaier van sporten, bewegingsactiviteiten en spelvormen.
Lesdoelen - Richtlijn: tussen de 3 tot 5 lesdoelen per 50 minuten
Kennisniveau
leerlinggericht – concreet – waarneembaar / minimumprestaties - voorwaarden
Beheersingsniveau of attitude
Evaluatievorm
1. De lln wandelen door de zaal en balanceren en stuiteren het balletje op hun eigen tafeltennis bat zonder dat het balletje valt. 2. De lln passen de juiste techniek van forehand opslag toe naar een medeleerling. 3. De lln passen de juiste techniek van een backhand opslag toe naar een medeleerling. 4. De lln spelen een balletje gericht naar een vast doel tijdens een opslag. 5. De lln houden een zo lang mogelijke rally vol en passen de correcte techniek van een forehand en backhand toe. 6. De lln spelen een wedstrijd enkelspel en passen de geleerde technieken en de spelregels van een tafeltennis wedstrijd toe.
VOET / VOOD (uitdovend - enkel in te vullen als je lesgeeft met een leerplan van 2018 of ouder) Naam student: Van Gils Tibeau
p. 2 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Concrete vertaling van de VOET/VOOD in lesdoel
Bronnen (gebruikte handleiding(en), referentiewerken, websites, bibliografie, …) – APA-normen!
Gymles: Tafeltennis: 4 tafeltennis lessen. (2018, 28 december). YouTube. Geraadpleegd op 13 februari 2022, van https://www.youtube.com/watch? v=a8RqVnWjnU0
Materiaal aan te vragen Tafeltennistafels Balletjes Bats Kegels Materiaal zelf te voorzien Fluitje
Bijlage bij deze lesvoorbereiding (selecteer in onderstaand menu, voeg lijnen toe voor een extra bijlage) X X
Naam student: Van Gils Tibeau
p. 3 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Extra tips? Zet
aan. Je ziet dan in het bordeaux de tips in bovenste rij van de tabel staan.
Lesscript Lesdoel nr
Onderwijsleeractiviteiten (leerinhoud/werkvormen/leermiddelen)
Organisatie / timing (min.)
Vakdidactische indeling Fase 1 25min
Inleiding: D,1
1. De lln zetten de tafeltennis tafels klaar. 2. Oog hand coördinatie: de lln wandelen door elkaar in de zaal met een tafeltennis bat en een balletje erop, het balletje mag niet vallen. Variaties: balletje hooghouden, bat omdraaien tijdens het hooghouden, naar een mede lln spelen elkaar balletje proberen te vangen, gaan zitten, onder het been door, balletje omhoog slaan en in 1 keer stil te leggen op de bat. Fase 2 60min
Kern: DW: gebonden opdracht, demo, spelvorm, wedstrijdvorm. Vashouden van het tafeltennis bat: vastnemen zoals je iemand een hand zou geven, wijsvinger op het rubber van de pallet. D,2,3,4, 5,6
Opslag: 40min 1. Forehand opslag: de lln staan aan de tafel, 1 lln speelt de opslag naar de overkant met een forehand, laat de bal eerst 1x stuiteren op je eigen kant en speel dan de bal over het net, je mag de bal nog op heel de tafel spelen, lln 2 neemt de bal aan en doet hetzelfde terug. -
Techniek forehand= posititie voeten is licht schuin, naast je lichaam beginnen, omhoog en naar
Naam student: Van Gils Tibeau
p. 4 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Lesdoel nr
Onderwijsleeractiviteiten (leerinhoud/werkvormen/leermiddelen)
Organisatie / timing (min.)
voren slaan. Variatie: opslag met forehand, laat de bal eerst op je eigen kan van de tafel botsen en dan pas op de kant van je tegenspeler. Idem. aan vorige variatie maar verplicht diagonaal spelen, lln spelen de rally uit. 2. Backhand opslag: de lln staan aan de tafel, 1 lln speelt de opslag naar de overkant met een backhand, laat de bal eerst 1x stuiteren op je eigen kant en speel dan de bal over het net, je mag de bal nog op heel de tafel spelen, lln 2 neemt de bal aan en doet hetzelfde terug. -
Techniek backhand= bat vertikaal voor je houden, voor je linkerheup beginnen (R handig), naar voor en omhoog slaan, vanuit de elleboog, benen zijn licht gebogen.
3. Spelvorm opslag: lln staan aan de tafel en proberen met een correcte opslag (diagonaal) de bal over te spelen en de kegel op de tafel te raken. Per keer dat de bal de kegel raakt krijg je een punt. Om het meeste punten scoren. Eerst met forehand dan met backhand. Forehand en backhand: 1. Opslag uitvoeren met forehand, proberen een zo lang mogelijke rally te spelen met enkel forehand, tel je maximale score en probeer deze te verbeteren.
20min
2. Opslag uitvoeren met backhand, proberen een zo lang mogelijke rally te spelen met enkel backhand, tel je maximale score en probeer deze te verbeteren. 3. Spelvorm: per 4 aan 1 tafel, speler 1 start met een opslag naar speler 2, na de opslag loopt speler 1 naar de andere kant van de tafel, speler 2 slaat de bal naar speler 3 en speler 2 loop eveneens naar de andere kant van de tafel. Dit blijft zich herhalen tot de bal valt. Probeer een zo hoog mogelijke score te halen.
Naam student: Van Gils Tibeau
p. 5 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Lesdoel nr
Onderwijsleeractiviteiten (leerinhoud/werkvormen/leermiddelen)
Organisatie / timing (min.)
Wedstrijdvorm enkelspel: 1. De lln spelen een tafeltennis wedstrijd volgens de officiële spelregels. De lln die winnen mogen iemand uitdagen die ook gewonnen is en de lln die verliezen dagen iemand uit die verloren is. Spelregels: -
Een wedstrijd wordt gespeeld tot 11 punten en moet moet gewonnen worden met 2 punten verschil. (11-10 is dus niet gewonnen dan speel je door tot bv: 12-10)
-
De opslag gebeurd altijd diagonaal en moet eerste op je eigen speelhelft botsten voor je het over het net speelt en dan pas op de speelhelft van de tegenspeler. Als het balletje het net raakt tijdens een opslag dan is het punt onmiddellijk voor de tegenspeler (geen tweede opslag).
-
De opslag wisselt om de 2 keer, enkel vanaf een score van 10-10 wordt er 1 opslag per persoon per keer gespeeld.
Lln die geen wedstrijd kunnen spelen omdat er te weinig tafels zijn spelen: 2. Beerpong: twee teams, elk teamlid mag per poging 1 bal spelen, proberen in een beker/kegel van het andere team te spelen en alle kegel weg te spelen 3. Duel balletjes scoren in de korf: vanaf de kegel een balletje opslaan in de korf en proberen te scoren, per score 1 punt Vakdidactische indeling Fase 3 Slot:
15min
1. De lln ruimen al het materiaal op en kleden zich om.
Naam student: Van Gils Tibeau
p. 6 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Hoe besteed ik aandacht aan differentiatie?
Naam student: Van Gils Tibeau
p. 7 / 8
LVB versie … aangepast op klik 2x en dan 1x --> pijltje voor de datum van laatste wijziging
Moment van terugblikken A. Wat je wil behouden Wat zijn de kwaliteiten van deze les?
Waar was je sterk in?
Waarmee heeft dit te maken?
B.
Wat je wil aanpakken Wat liep minder dan verwacht?
Waarmee heeft dat te maken?
Wat heb je voor jezelf nodig om die hindernis aan te pakken?
Wat is je eerste kleine stap (in concreet waarneembaar gedrag)?
Naam student: Van Gils Tibeau
p. 8 / 8...