lesfiche voetbal 1 PDF

Title lesfiche voetbal 1
Course Praktijk Bewegingsrecreatie 2
Institution Arteveldehogeschool
Pages 7
File Size 508.2 KB
File Type PDF
Total Downloads 8
Total Views 119

Summary

lesvoorbereiding...


Description

Voorbereidingsfiche BR Student Naam:

Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen

Onderwijsvakken: LO & BR

Academiejaar: 2020-2021

Onderwerp

Voetbaltraining Stageplaats

Activiteit

Naam: De Ark, Gemeentelijk Sportstadion

Begeleider: Vandeputte Bart

Adres: Melkerijstraat 21A, 8850 Ardooie

Doelgroep: U11 Datum: 25/11/2020

Aantal deelnrs.: 12 van: 18u

tot: 19u15

Lokaal: Kunstgrasveld

Beginsitu atie Beschrijving relevante kenmerken voor deze activiteit

Concrete acties in functie van de opgenomen kenmerken van de beginsituatie

Deelnemer

Spelers beschikken over de basiskennis van voetbal.

De spelers leren tijdens de training de basiskenmerken van voetbal. Controle, pas, trappen en dribbelen.

Groep groepsdynamisch

De groep bestaat alleen uit jongens. Leuke speelse groep.

De groep neemt actief deel aan de training. Ze moeten wel veel bijgestuurd worden door hun jonge leeftijd.

Groep inhoudsgebonden

De spelers kunnen samenspelen en goed communiceren met elkaar.

Extra aandacht besteden aan algemene afspraken.

Situationele gegevens

Accommodatie: probeer gebruik te maken van het totale veld.

Voor het begin van de training wordt het materiaal klaargezet.

Afspraken: in het begin van de les worden er duidelijk afspraken gemaakt.

Bronnen

Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

Bijlagen

1

https://www.voetbalvlaanderen.be/trainer/coronaproof-oefenstof

Bijlage 1: Algemene organisatie + inventaris te gebruiken materiaal.

https://www.soccercoach.eu/eigen/50-oef-debu-1.pdf

z

Leerdoelen van de activiteit (Edutrain ment) : EDUCATIE: Deelnemers handelen binnen de speelruimte van de spelregels. Deelnemers kunnen zorg opbrengen voor materiaal en elkaar. Deelnemers kunnen hulp vragen en zich laten helpen bij zelfst. uitvoeringen lln kennen afspraken, houden zich er aan en ontwikkelen verantwoordelijkheidszin bij uitvoeren zelfstandige opdrachten. TRAINING: Deelnemers kunnen deelnemen aan bewegingsspelen met verschillende spelideeën. Deelnemers kunnen een bal correct controleren. Deelnemers kunnen op een correcte manier een pas geven. Deelnemers kunnen scoren tijdens de wedstrijdvorm. ENTERTAINMENT: Deelnemers beleven plezier aan het spel. Deelnemers leren op leuke manier het voetbalspel.

DOELEN

LEERINHOUD

WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE

TIJD

Lesbegin • •

De spelers kunnen een gerichte controle uitvoeren. De spelers kunnen een correcte pas geven binnenkant voet.

Opwarming:

Media:

Deel 1:

Kegels, ballen, hekjes.

Spelidee:

Werkvorm:

De spelers voeren de pas oefening uit en warmen zich op wanneer ze zich verplaatsen van het ene potje naar het andere potje.

Verbale instructie/interactief.

Spelbeschrijving: De spelers stellen zich op. Aan ieder potje staat één speler zonder bal, de rest van de groep staat met een bal achter het startpotje. De speler met bal speelt Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

10’

Organisatie: Aan ieder potje staat één speler, de rest staat met een bal aan het startpotje. 2

DOELEN

LEERINHOUD

WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE

TIJD

de bal door naar de speler die recht tegenover hem staat. Deze speler neemt de bal aan en speelt de bal diagonaal door naar de volgende speler. Men schuift door aan de hand van hun bal te volgen. Wanneer de speler van het ene potje naar het andere potje doorschuift doet hij een opwarmingsoefening. De opwarming gebeurd van boven naar onder (eerst schouders en armen daarna benen). Na 5min wordt er telkens een extra kaats uitgevoerd. De eerste speler speelt de bal naar de volgende speler, die kaatst de bal terug naar speler 1 en krijgt de bal terug om door te spelen naar de volgende speler (een één-tweetje).

Overgang: Op signaal van de trainer, staan de spelers stil. De instructie voor de volgende oefening wordt gegeven.

Variatie: Als het kaatsen te veel of te moeilijk blijkt te zijn, dan enkel kaatsen bij bal die rechtdoor wordt aangespeeld en niet bij diagonale bal. Aandachtspunten: • • •

Passen binnenkant voet. Controle ook binnenkant voet.

Lesmidden • •

Spelers maken gebruik van fairplay Spelers kunnen een punt scoren door correct te koppen

LESFASE 1:

Media: Potjes, ballen, hesjes

Spelidee:

Werkvorm: Verbale instructie/interactief.

De spelers spelen handbal tegen elkaar in 2 ploegen.

Organisatie:

Spelomschrijving: De spelers worden in twee ploegen verdeeld. Er wordt in een afgebakende ruimte handbal gespeeld. Spelers gooien de bal naar elkaar en proberen hem op te vangen zonder dat deze op de grond botst. De bal mag niet langer dan 3 seconden worden vastgehouden. Na er 10 passen gegeven zijn heb je een punt gescoord.

10’

Variatie: •

Als er 5 passen gegeven zijn mag je met een kopbal proberen scoren in een goal. Overgang: Op signaal van de trainer, staan de spelers stil. De instructie voor de volgende oefening wordt gegeven.

Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

3

DOELEN • • • •

De spelers kunnen snel reageren op de combinatie die de trainer zegt. De spelers reageren snel. De spelers kunnen gericht afwerken op doel. De spelers kunnen gecontroleerd de bal leiden.

LEERINHOUD LESFASE 2: ▪

Spelidee: De spelers spelen een estafette.

Spelomschrijving: De eerste speler van elke groep gaat in het vierkantje staan. De trainer roept een combinatie van kleuren. Bijvoorbeeld: geel, blauw, rood. De spelers tikken de kleuren in de juiste volgorde aan en lopen dan zo snel mogelijk naar hun bal en proberen zo snel mogelijk te scoren in een doel. De eerste speler verdient een punt voor zijn team.

WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE

TIJD

Media: potjes, fluitje, één minigoal Werkvorm: Verbale instructie/groepsvorm Organisatie:

Variaties: • •

10’

Met bal rond de juiste kleur (potje) dribbelen en met bal drijven richting de witte lijn De kleur vervangen door een voorwerp: Bijv: geel = banaan.

Overgang: op het fluitsignaal van de trainer luisteren de spelers naar de trainer en schuiven ze door naar de volgende oefening.

• •

De spelers voeren een gerichte controle uit. Speler geven een correcte pas met beide voeten.

LESFASE 3: Leiden en passing Spelidee: De spelers leiden de bal en geven een correcte pas.

Media: potjes, poortjes, kegel. Werkvorm: Verbale instructie/oefenvorm. Organisatie:

Spelbeschrijving: De eerste speler van geel en rood start op. Er wordt ingedribbeld tot aan het poortje. Aan het poortje doet de speler een hakje naar speler 2 die 1 plaats is opgeschoven. Speler 3 schuift ook op naar de plaats van speler 2. Speler 1 vraagt de bal eerst rechts van het poortje en speelt de bal in 2 tijden terug. Daarna vraagt hij de bal links van de poort en speelt in 2 tijden terug. Hij vraagt dan de bal terug opnieuw, gaat nog verder open, dribbelt even verder en speelt de bal door naar speler 2 van de andere groep.de oefening herstart en de spelers schuiven een positie door.

10’

Overgang: Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

4

DOELEN

LEERINHOUD

WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE

TIJD

Op het fluitsignaal van de trainer luisteren de spelers naar de trainer en schuiven ze door naar de volgende oefening.

• • •

De spelers kunnen gecontroleerd de bal dribbelen. De spelers kunnen komen tot scoren. De spelers voeren een gecontroleerde pas uit.

LESFASE 4: Leiden, dribbelen en afwerken

Media: potjes, kegels, doeltjes

Spelidee:

Werkvorm: Verbale instructie/interactief.

De spelers spelen een afwerkingsoefening.

Organisatie:

Spelomschrijving: Speler A speelt bal naar inkomende speler D (1) speler D dribbelt (slalom tussen kegeltjes) (2). Speler D afwerken op doel (3) - zelfde oefening bij spelers B en C 10-15'

Overgang: Op signaal van de trainer, staan de spelers stil. De instructie voor de volgende oefening wordt gegeven.

Lesafsluiting • • •

De spelers gebruiken fair play De spelers proberen samen te spelen De spelers beleven plezier aan de wedstrijdvorm

Wedstrijdvorm

Media: 2 duiveltjesgoals, potjes, hesjes, flutje

Spelidee:

Werkvorm: klassikaal

Er wordt een match gespeeld en daarna wordt het materiaal opgeruimd.

Organisatie:

Spelomschrijving: 15-20' Er wedstrijd gespeeld 5-5 of 6-6 of een half veld. Na 5 à 10 minuten wordt er van speelhelft gewisseld. De verliezers gaan 10 keer pompen. Na de wedstrijd wordt samen het materiaal opgeruimd door de methode wie, wat, en waar toe te passen. Variatie: Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

5

DOELEN

LEERINHOUD •

WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE

TIJD

Iedereen van de ploeg moet de bal aangeraakt hebben voor je mag scoren

Overgang: na fluitsignaal van trainer worden de leerlingen verdeeld wie wat van materiaal moet opruimen.

Bijlage 1: Algemene organisatie + inventaris te gebruiken materiaal.

ALGEMENE ORGANISATIE LESMIDDEN

LESBEGIN Opwarming:

LESFASE 1:

LESAFSLUITING Wedstrijdvorm

LESFASE 2:

Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

6

LESFASE 3:

LESFASE 4:

Inventaris te gebruiken materiaal: Voetballen Kegels Potjes Hekjes Hesjes Duiveltjesdoeltjes

Yaro Meyfroot & Robbe Balcaen - Voetbaltraining

7...


Similar Free PDFs