Konspekt- piłka nożna PDF

Title Konspekt- piłka nożna
Course Wychowanie Fizyczne
Institution Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Pages 5
File Size 159.5 KB
File Type PDF
Total Downloads 68
Total Views 145

Summary

Konspekt- piłka nożna...


Description

PLAN METODYCZNY W UJĘCIU CZYNNOŚCIOWYM LEKCJI WF Miejsce zajęć : Sala gimnastyczna Czas : 45 minut Liczba ćwiczących : Zadania główne : Wyścig z piłkami w rzędach Zadania dodatkowe : Kształtowanie zdolności motorycznych Motywacje : - zmotywuje ucznia do ćwiczeń w czasie wolnym - zmotywuje ucznia do świadomego dbania o zdrowie i sprawność fizyczną Cele Operacyjne : a) umiejętności : - uczeń potrafi poprawnie wykonać podanie piłki b) psychomotoryka : - uczeń doskonali swoją koordynację wzrokowo ruchową c) wiadomości : - uczeń wie jak ciekawie spędzać czas wolny - uczeń wie jak prawidłowo technicznie wykonywać podanie piłki d) wychowanie : - uczeń przestrzega zasady „fair-play” - uczeń przestrzega zasad bezpieczeństwa na lekcji Metody realizacji zadań : pogadanka, naśladowcza ścisła, zadaniowa ścisła, zabawowa klasyczna Formy organizacyjne : forma kolumny ćwiczebnej Przybory i sprzęt : szarfy, piłki, znaczniki.

TOK LEKCJ I

cz. wstępn a

cz. główna A

CZYNNOŚCI UCZNIA DOCELOWE ZADANIA

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

METODY

N-el wita się, przedstawia oraz omawia zadania lekcji. N-el sprawdza obecność i gotowość uczniów do zajęć.

-pogadanka

Uczeń zna zadania lekcji oraz ich role.

Uczeń wita się, słucha nauczyciela. Uczeń informuje o gotowości uczestnictwa w zajęciach.

Uczeń poprzez zabawę ożywiającą przygotowuje organizm do podejmowania dalszego wysiłku.

Nauczyciel Uczeń bierze udział w proponuje, wyjaśnia zabawie ożywiającej zwanej i prowadzi zabawę „ ogonki”. Każdy uczeń ma ożywiającą. szarfę, którą wkłada sobie za gumkę od spodni tak by szarfa wystawała i przypominała ogonek. Zadaniem uczniów jest zebrać jak najwięcej ogonków, zabierając je swoim kolegą, jednocześnie starając się chronić swój ogonek.

Uczeń przygotowuje swoje ciało do realizacji zadania głównego

Uczeń powtarza ćwiczenie które pokazuje nauczyciel, ćwiczenie w dwóch kolumnach wykonywane w truchcie.

Uczeń rozgrzewa i wzmacnia mięśnie szyi

Uczeń w marszu wykonuje zgięcia i wyprosty szyi

Uczeń rozgrzewa i wzmacnia mięśnie RR

Uczeń wykonuje krążenia ramion w przód. Uczeń wykonuje krążenia ramion w tył.

Uczeń rozgrzewa i wzmacnia mięśnie NN

Uczeń wykonuje bieg z wysokim podnoszeniem kolan (tzn. skip A) Uczeń wykonuje bieg zginając nogi w stawie kolanowym (tzn. skip C) Uczeń wykonuje cwał

N-el prowadzi rozgrzewkę, pokazuje i objaśnia ćwiczenia. N-el zwraca uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń oraz stara się korygować błędy. N-el mobilizuje uczniów do ćwiczeń.

- metoda zabawowa klasyczna

- metoda naśladowcz a ścisła

bokiem ( raz prawa strona, dwa lewa strona ) oraz bieg skrzyżny ( tzn. przeplatanka) Uczeń kształtuje skoczność

cz. główna A

Uczeń kształtuje gibkość ciała

Uczeń co trzeci krok stara się jak najwyżej wyskoczyć w górę oraz wykonuje podskoki z wysoko podniesionymi na przemian nogami (ugięte w stawie kolanowym 90*)

Uczeń wykonuje skłony w pozycji stojącej, raz do lewej, raz do prawej nogi. Po każdym skłonie podnosi wysoko ręce w górę

N-el prowadzi rozgrzewkę, pokazuje i objaśnia ćwiczenia.

- metoda naśladowcz a ścisła

N-el zwraca uwagę na poprawność wykonywania ćw. N-el mobilizuje uczniów do ćwiczeń.

Uczeń wykonuje skrętoskłony tułowia oraz skręty tułowia w opadzie.

Uczniowie poprawiają koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie kończyn dolnych oraz poprawiają swoją wydolność.

cz. główna B

Uczniowie ustawiają się w dwóch rzędach (1 piłka na rząd), na znak nauczyciela wykonują wyścigi rzędów.

1. Uczniowie wykonują wyścig rzędów do znacznika i z powrotem, podając piłkę kolejnej osobie. Wygrywa rząd który zakończy wyścig jako pierwszy ( każda osoba po ukończeniu wyścigu wykonuje siad skrzyżny). 2. Uczniowie wykonują wyścig rzędów wykonując slalom ( w jedną i drugą stronę). Wygrywa rząd który zakończy wyścig jako pierwszy ( każda osoba po ukończeniu wyścigu wykonuje siad skrzyżny).

N-el omawia ćwiczenie oraz koordynuje poprawny przebieg zabawy.

N-el tłumaczy oraz pokazuje ćwiczenie N-el kontroluje poprawność wykonywania ćwiczenia N-el motywuję uczniów do ćwiczeń N-el tłumaczy oraz pokazuje ćwiczenie N-el kontroluje poprawność wykonywania ćwiczenia N-el motywuję uczniów do ćwiczeń

- metoda zadaniowa ścisła

- metoda zadaniowa ścisła

- metoda zadaniowa ścisła

3. Uczniowie wykonują wyścig rzędów wykonując slalom tylko jedną nogą ( w jedną i drugą stronę). Wygrywa rząd który zakończy wyścig jako pierwszy ( każda osoba po ukończeniu wyścigu wykonuje siad skrzyżny). 4. Uczniowie wykonują wyścig rzędów wykonując slalom okrążając wyznaczone znaczniki ( w jedną i drugą stronę). Wygrywa rząd który zakończy wyścig jako pierwszy ( każda osoba po ukończeniu wyścigu wykonuje siad skrzyżny).

cz. główna B

Uczniowie cz. wykonują końcow czynności porządkowe a

N-el tłumaczy oraz pokazuje ćwiczenie N-el kontroluje poprawność wykonywania ćwiczenia N-el motywuję uczniów do ćwiczeń

N-el tłumaczy ćwiczenie N-el kontroluje poprawność wykonywania ćwiczenia N-el motywuję uczniów do ćwiczeń

5. Uczniowie wykonują wyścig rzędów do znacznika wykonuję ćwiczenie podane przez nauczyciela i wraca z powrotem do swojego rzędu, podając piłkę kolejnej osobie. Wygrywa rząd który zakończy wyścig jako pierwszy ( każda osoba po ukończeniu wyścigu wykonuje siad skrzyżny).

N-el tłumaczy oraz pokazuje ćwiczenie N-el kontroluje poprawność wykonywania ćwiczenia N-el motywuję uczniów do ćwiczeń

Uczniowie po wyścigach rzędów, grają mecz piłki nożnej. Uczniowie są podzieleni przez nauczyciela na dwa zespoły, jeden zespół zakłada szarfy. Uczniowie grają według ogólnych zasad gry w piłkę nożną.

N-el tłumaczy zasady gry N-el dzieli uczniów na dwa zespoły N-el kontroluje przestrzeganie zasad gry przez uczniów oraz ogólnych zasad fair-play (tzn. „sędziuje)

Uczniowie biorą udział w zbiórce, uczestniczą w omawianiu lekcji oraz żegnają się z nauczycielem.

Nauczyciel przeprowadza zbiórkę, omawia lekcję, sprawdza stan klasy oraz żegna się

- metoda zadaniowa ścisła

- metoda zadaniowa ścisła

- metoda naśladowcz a ścisła

- metoda zadaniowa ścisła

pogadanka

z uczniami....


Similar Free PDFs