Title | Lesvoorbereiding Hockey secundair onderwijs |
---|---|
Course | Vakstudie lichamelijke opvoeding 1 |
Institution | Arteveldehogeschool |
Pages | 8 |
File Size | 502.5 KB |
File Type | |
Total Downloads | 74 |
Total Views | 128 |
dit is een Lesvoorbereiding Hockey secundair onderwijs...
Lesfiche Student Naam:
Chiers Ferre
Onderwijsvakken: Lo/Br
Academiejaar: 2021-22
Lesonderwerp(en) Hockey :
Vak: Lichamelijke Opvoeding
Alternatieve wedstrijdvormen Stageschool
Stageles RHIZO Lyceum OLV Vlaanderen
Naam:
Vakmentor: Bossard Remi
Adres: Beverlaai 75, 8500 Kortrijk
Klas: 24 Datum: 23/11/21
Aantal lln.: 22 van: 10:25
tot: 11:15
Lokaal: Sportzaal
Beginsituatie
Leerling
Klasgroep – groepsdynamisch
Beschrijving van relevante kenmerken voor deze les
Concrete acties in functie van de opgenomen kenmerken van de beginsituatie
Victoria heeft inspanningsastma
Ik houd deze leerling extra in het oog. Als ik merk dat het te intensief wordt, zeg ik dat ze aan de kant moet zitten of het rustiger aan moet doen.
-
Ongeveer evenveel jongens als meisjes
-
Klasgroep inhoudsgebonden
De klas heeft voorkennis over hockey.
/
Schoolse/situationele gegevens
De les gaat door in de sportzaal
/
Bij groepjes vorming zorg ik voor een mooi evenwicht tussen jongens en meisjes
Bronnen Leerplan/cahier: https://llinkid.katholiekonderwijs.vlaanderen/?fbclid=IwAR1TM9id2u8nA9ZGKRTHUfmtdigWsYJYUO1Ne3UgeIeO_PBYU3nNOCE3Ss#!/leerplan/778cfaff-e4c5-4ef3-821c-969be987ac81/doelenlijst
Bijlagen Bijlage 1: globale zaalopstelling + inventaris
Andere:
z
Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
1
Leerplandoelen/eindter
II-LIOP-ddaa12 De leerlingen oefenen zelfstandig eenvoudige bewegingsopdrachten (individueel en in groep) II-LIOP-ddaa17
men
II-LIOP-ddaa3
De leerlingen hanteren bij het uitvoeren van verschillende rollen principes van fairplay , teamspirit , verantwoord gedrag en gaan positief om met winst en verlies.
De leerlingen passen principes en tactieken toe in verschillende bewegingsdomeinen met respect voor de afgesproken regels. II-LIOP-ddaa10 De leerlingen nemen in alle bewegingssituaties verantwoordelijkheid op door regels, afspraken en veiligheidsvoorschriften na te leven. LESDOELEN
LEERINHOUD
WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE
TIJD
Lesbegin
II-LIOP-ddaa10
overloop Hockey spel
Werkvorm: klassikaal/interactief
Spelidee:
De leerlingen nemen in alle bewegingssituaties verantwoordelijkheid op door regels, afspraken en veiligheidsvoorschriften na te leven.
-
Tikkers: proberen de bal van de lopers weg te slaan. De lopers proberen over te geraken zonder dat hun bal wordt weg geslagen.
Spelomschrijving -
Op het fluitsignaal lopen de leerlingen van de 1 kant van de zaal naar de andere. Dit doen ze terwijl ze een hockey stick vast hebben en drijven met de bal. Terwijl ze overlopen proberen de tikkers de bal van de lopers weg te slaan. Als de tikkers een bal hebben kunnen weg slaan worden zij lopers en degene wiens bal werd weg geslagen wordt tikker.
Spelregels -
De lopers moeten de bal aan de stick houden De tikkers mikken op de bal en niet op voeten/stick Iedereen blijft binnen de belijning Aangetikt= tikker volgende ronde
Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
2
8’
LESDOELEN
LEERINHOUD
WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE
TIJD
Variatie -
Als je getikt bent word je ook tikker maar nu blijf je tikker tot er 1 loper overblijft.
Tactiek -
Lopers zoeken een opening waar geen tikkers aanwezig zijn vooraleer ze overlopen. Tikkers verspreiden zich zodat openingen voor lopers kleiner wordt. Tikkers focussen zich elk op 1 iemand, dit spreken ze af met elkaar.
legende Observatie richten naar -
Respecteren van de spelregels Veiligheid! leerlingen houden stick op de grond. Bij slaan gaat de stick niet boven de heup Fairplay
overgang De LK roept de lln samen ze zetten zich neer op de bank. Hier doet de LK de uitleg van de 2 verschillende spelvormen. Daarna deelt hij de leerlingen op in 2 groepen
Lesmidden
II-LIOP-ddaa3 De leerlingen passen principes en tactieken toe in verschillende bewegingsdomeinen met respect voor de afgesproken regels.
Werkvorm: geleide groep
LESFASE 0: Wedstrijdvorm met kaatser (evt zonder keeper) Spelidee: Het is de bedoeling om door samenwerking met je team zoveel mogelijk punten te scoren. Ook probeer je het andere team te hinderen zodat zij geen punten kunnen scoren. Spelomschrijving De klas wordt opgesplitst in 2 groepen. De eerste groep beoefent deze spelvorm. Er zijn 2 teams van ongeveer 6 spelers. Van deze 6 spelers is 1 iemand een kaatser. Als team kan je pas scoren als de kaatser de bal eens ontvangen heeft. Er zijn verschillende doelen. Een unihockey doel is 1 punt. Als
Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
3
10’
LESDOELEN
LEERINHOUD
WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE
je een kegel kan raken krijg je 3 punten. Spelregels -
Geen lichaamscontact Aanvallers mogen niet in verdedegingszone komen Binnen de belijning blijven Hockeystick komt niet boven de heup De kaatser moet de bal eerst passen vooraleer je kan scoren
Variatie -
Afhankelijk van aantal leerlingen nog een kameleon bij voegen
Tactiek -
De leerlingen passen als een teamgenoot vrij staat De aanvallers zorgen er voor dat er altijd dat ze met drie aanvallen. 1 links 1 midden en 1 rechts Ze ondergaan pas een doelpoging als er geen verdedigers voor hen staan.
Legende :
Observatie richten naar: Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
4
TIJD
LESDOELEN
LEERINHOUD
WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE -
TIJD
Respecteren van de spelregels Veiligheid fairplay
Overgang: De leekracht fluit, de groepen verwisselen nu van post
II-LIOP-ddaa12 De leerlingen oefenen zelfstandig eenvoudige bewegingsopdrachten (individueel en in groep)
Werkvorm: zelfstandig
LESFASE 0: lijnbal 5 passenspel Spelidee: Het is de bedoeling dat je 5 keer past in je team, na 5x te passen probeer je de bal achter de lijn van de tegenstanders stil te leggen Spelomschrijving: De 2de groep wordt in 2 groepjes gesplitst. Per team probeer je de bal 5x naar elkaar te passen. Als dit je lukt kan je al team een doelpoging ondergaan. Dit doe je door de bal achter de lijn van de tegenstanders te drijven en stil te leggen. Spelregels: -
De bal moet gedreven worden achter de lijn. De bal mag niet achter de lijn geslagen worden, dit telt niet Binnen de belijning blijven Geen lichaamscontact.
Differentiatie: -
Legende :
Ipv van 5x 3x passen
Tactiek: -
Enkel naar elkaar passen wanneer geen tegenstander in de weg staat.
Overgang: De lk roept iedereen samen, duid mensen aan om Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
5
10’
LESDOELEN
LEERINHOUD
WERKVORMEN/MEDIA/ORGANISATIE materiaal op te ruimen en legt het volgende spel uit.
Lesafsluiting
II-LIOP-ddaa17 De leerlingen hanteren bij het uitvoeren van verschillende rollen principes van fairplay , teamspirit , verantwoord gedrag en gaan positief om met winst en verlies.
Wedstrijdvorm
Werkvorm: klassikaal interactief
Spelidee: Het is de bedoeling dat je door passen te geven aan je teamgenoten punten scoort door de bal in het doel te krijgen. Als je team niet in balbezit is probeer je er voor te zorgen dat het andere team geen punten maakt
Observatie richten naar: -
Respecteren spelregels Veiligheid
Spelomschrijving Deze wedstrijdvorm wordt met de hele klas gespeeld. Ze worden opgedeeld in 2 gelijke teams. Bij oneven getal zorg ik voor kameleon. Ze proberen te doelen door naar elkaar te passen en doelpogingen te creeren. Spelregels -
De stick wordt met beide handen vast gehouden De bal mag niet gestopt worden met delen van het lichaam Bij slaan komt de stick niet boven de heup
Tactiek -
Passen naar spelers die vrij staan Doelpoging ondergaan indien het doel vrij is Open spelen
Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
legende:
6
TIJD
Bijlage 1: globale zaalopstelling Inventaris van het te gebruiken materiaal: -
2 doelen 2 banken Hockeysticks Hockey ballen Tennisballen kegels
Globale zaalopstelling + legende: Tekening van zaalopstelling bij de aanvang van de 3 lesfasen met legende Lesbegin
Lesmidden
Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
Lesafsluiting
7
Legende
Legende
Legende
Bijlage 2: Organisatiewijzer
Chiers Ferre - Fout! Geen tekst met de opgegeven stijl in het document.
8...