konspekt wf-Doskonalenie techniki zagrywki piłki siatkowej sposobem górnym PDF

Title konspekt wf-Doskonalenie techniki zagrywki piłki siatkowej sposobem górnym
Course Wychowanie Fizyczne
Institution Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Pages 3
File Size 134.5 KB
File Type PDF
Total Downloads 70
Total Views 119

Summary

konspekt wf-Doskonalenie techniki zagrywki piłki siatkowej sposobem górnym...


Description

Konspekt w ujęciu czynnościowym

Klasa : Vb Liczba ćwiczących : 16 Miejsce ćwiczeń : sala gimnastyczna Czas trwania : 45 min Dział programu: piłka siatkowa Zadanie główne: doskonalenie techniki zagrywki piłki siatkowej sposobem górnym Zadania dodatkowe: wzmacnianie mięśni obręczy barkowej Motywacje: zachęcenie uczniów do wykorzystywania nabytych umiejętności w czasie wolnym Diagnoza: postawa skoliotyczna, plecy okrągłe Cele operacyjne: 

Umiejętności

- U potrafi poprawnie wykonać zagrywkę sposobem górnym



Motoryczność

- U zwiększy szybkość reakcji - U poprawi technikę odbić piłki sposobem górnym i dolnym oburącz - U poprawi koordynację ruchową



Wiadomości

- U wie, które ćwiczenia wpływają na zwiększenie jego zdolności koordynacyjnych - U dostrzega potrzebę zwiększania skuteczności zagrywki



Wychowanie

- U dobiera ćwiczenia doskonalące koordynację rąk i nóg - U angażuje się w doskonaleniu własnej sprawności

Metody realizacji zadań: zadaniowa ścisła, naśladowcza ścisła, pogadanka Formy organizacyjne: frontalna, indywidualna, forma zajęć w grupach, forma zajęć w zespołach, ćwiczenia w parach Przyrządy i przybory: piłki siatkowe, siatka, stoper

Tok lekcji

Czynności ucznia docelowe

Czynności nauczyciela zadania

Metody i formy

Część wstępna

- U zapoznaje się z zadaniami lekcji

- U słucha informacji nauczyciela

- N sprawdza gotowość uczniów do zajęć

- U przygotowuje się do aktywnego, świadomego udziału w lekcji

- N sygnalizuje wszechstronność i dostępność uprawiania piłki siatkowej w różnych warunkach

pogadanka

- wyjaśnia konieczność samooceny w celu podniesienia swoich umiejętności

Część główna A

- U przygotuje i pobudzi organizm do wysiłku

- słucha informacji podawanych przez nauczyciela

- przypomina przepisy gry w piłkę siatkową

- U wykona wymachy i krążenia ramion, podskoki, wieloskoki, krążenia tułowia

- N egzekwuje wykonanie podanych przez siebie ćwiczeń, czuwa nad odpowiednim tempem i rytmem wykonywanych ćwiczeń

zadaniowa ścisła

- N czuwa nad poprawnym wykonaniem, przypomina o najczęściej popełnianych błędach odbicia dolnego - N objaśnia sposób wykonania ćwiczenia, czuwa nad dokładnością wykonania ćwiczenia, wybiórczo sprawdza liczbę odbić

zadaniowa ścisła

- U wykona serię ćw. koordynujących pracę rąk i nóg wg własnego pomysłu Część główna B

- U poprawia technikę odbić piłki sposobem oburącz dolnym

- U wykonuje odbicia piłki sposobem oburącz dolnym po podaniu przez partnera

- U kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową

- U odbija piłkę sposobem oburącz dolnym w siadzie klęcznym z przejściem do klęku (podanie piłki wysokim lukiem),partner- nagranie piłki płasko odbiciem górnym, U oblicza własny rekord odbić - U obserwuje pokaz nauczyciela

- U doskonali technikę zagrywki sposobem górnym

- U wykonuje zagrywkę tenisową o ścianę w odległości 3-5 m.

- N demonstruje zagrywkę sposobem górnym zwracając uwagę na najczęściej występujące błędy podczas zagrywki tym sposobem,

- U wykonuje zagrywkę o ścianę w zaznaczony na niej kredą pas o szerokości 1 m - U kształtuje szybkość

- U doskonali technikę zagrywki sposobem tenisowym

- U zagrywa piłkę sposobem tenisowym z odległości 3-4 m od siatki, następnie dobiega do siatki i wraca na pozycję wyjściową - U w ustawieniu 2:1 w odległości 4-5 m. od siatki uczeń zagrywa piłkę, przebiega na drugą stronę siatki, ustawia się za graczem stojącym po przeciwnej stronie siatki, który chwyta piłkę, zagrywa, itd. - U wykonuje 5 zagrywek do partnera (odległość 4-5 m od siatki), po serii zagrywek krok do tyłu i ponownie 5 zagrywek - U każdy z uczniów należących do drużyny atakującej kolejno, jeden za drugim wykonuje zagrywkę tenisową. Obrońcy stojący po przeciwnej stronie

- N czuwa nad poprawnością wykonania ćwiczenia, koryguje błędy

- N dzieli uczniów na 3-osobowe grupy, wyjaśnia zasady ćwiczenia

- N poleca zaplanowane ćwiczenie, koryguje błędy przy zagrywce

- N dzieli uczniów na 6-osobowe zespoły, wyjaśnia zasady ćwiczenia i zdobywania punktów przez zespół: punkty przyznaje się

Część końcowa

siatki starają się odebrać piłkę sposobem oburącz dolnym

za

- U uspokoi organizm

- U wykona kilka spokojnych przebieżek przeplatanych ćwiczeniami rozluźniającym

- N proponuje ćwiczenia rozluźniające i oddechowe

- U pozna celowość stosowanych ćwiczeń oddechowych

- U wykona ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem piłek siatkowych wg własnego pomysłu - U przeanalizuje braki w swoich umiejętnościach

- N wyjaśnia potrzebę stosowania ćwiczeń oddechowych

- U uświadomi poziom własnych umiejętności

- N oceni i podsumuje postawę uczniów na lekcji i postawę podczas meczu, zachęca uczniów do samodzielnych działań, np.: siatkówka plażowa, siatkonoga

zadaniowa ścisła

pogadanka...


Similar Free PDFs